OUVERTURA

20. dubna 2018 v 1:12 | Král Havran |  PŘÍBĚHY KRÁLE HAVRANA

"Měla bych vás varovat. Už jsem prošla několik sezení. Nikdy nefungovala."
"Proč myslíte?"
Trhaně klepu prsty do koženkové opěrky křesla. Po cestě do ordinace jsem se připravovala na nutnost mluvit, jenže ani intenzivní vštěpování bezobsažných manter nezlomí mlčenlivou povahu. Protože šílenství duše, převalující se jako věčně nenažrané a agresivní zvíře na dně mysli, ukusovalo s každým dalším slovem jen víc ze zbytků příčetnosti; zbytků, které jsem toužila ochránit. Místo azylu, Skryté zahrady dámy s jednorožcem, azurových vod Studny pod Kamennými schody v lesích Druhé Strany, jsem se vydala dravému šílenství, podlehla širokým drápům dybuka, který, zaklesnut mezi žebry a krční pateří, cloumá mým tělem vstříc doširoka rozšklebené jámě ztracenosti.

Za vysokým oknem se na obloze chvějí mračna. Po dlouhé době otevřu oči a pohlédnu tam, kde se šedá s bílou afektovaně tlačí mezi pláty blankytného plechu, vzrušené z nadcházejícího dějství. Kdesi dole cupitají po zohýbaných zádech ze železobetonu a skla prázdné tváře bez úsměvu. Škaredé masky velikého, příliš hlučného a špinavého divadla, cestující životem na svá předem stanovená místa.
"Nemyslím. Dávno jsem tu schopnost ztratila. V hlavě mi řádí jen pouhé šílenství."
Má tmavé oči; zarytě mlčím nad jejich barvou. Nechci, bolestně toužím zakázat si hledat v těch hnědých listech cokoliv, co mě k nim připoutá. Dvojité staccato mrknutí proletí nad světlým kobercem, tam a zpět, a stočí se zpět k sešitu před sebou. Tužka - ne, podle zvuku kuličkové pero - se plynule roztančí po pruhovaných stránkách když o překot chrlí první úvahy terapeutky.
Ať žije placatej kruh.

Moje utrpení nic neznamená. Mé, vaše, lidí procházejících ulicemi pod námi. Celýmu zasranýmu světu se vůbec nic neděje. To jen my sami trpíme a s homocentrismem, zdegenerovanou sebeláskou nebo jak to mám dohajzlu nazvat; s pokryteckou kurva zvrácenou přetvářkou osobě vlastní z toho děláme vědu.

Příběhy Krále Havrana nejsou ničím jiným.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.